Tanfolyamok

Képzéseink célja, hogy a digitális eszközök használatát készség szinten sajátítsák el tanulóink. A tanfolyamok során a résztvevők megtanulják használni az infokommunikációs eszközöket (PC, tablet, notebook, okostelefon, stb.)

A különböző tematikájú tanfolyamokról bővebben az adott modulok nyújtanak információt.

A tanfolyamokat 2x2 és 1x4 órás heti intenzitással indítjuk (az időpontokat lásd a jelentkezési lapon) Budapesten a XIII. ker. Radnóti Miklós u. 2. szám alatt (a Westenddel szemben).

Egy 36 órás modul tandíja 69.000 Ft.
(régi hallgatói kedvezmény: 9.000 Ft)

Tanfolyamok / Modulok

1. modul:  Kezdő lépések az Informatikában

• Számítógépes alapismeretek
    • Mappakezelés (létrehozás, törlés, másolás), tömörítés (fájlok és mappák ki- és becsomagolása)
    • Gyerekzár a gépre (hogyan tilthatok bizonyos tartalmakat az unokák elől)
Képes lesz a számítógépen alapvető irodai alkalmazásokat végrehajtani, a fájlkezelés alapvető műveletei között eligazodni, azaz az asztalon lévő ikonokkal és ablakokkal hatékonyan dolgozni, egyszerűbb dokumentumot létrehozni és kinyomtatni, fájlokat és mappákat hatékonyan rendszerezni, fájlokat tömöríteni.
  • Internet használat
    • Általános internet használat (alapvető hálózati beállítások, wifi beállítás, titkosítás, stb.)
    • Felhő szolgáltatások megismerése és használata (Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox, stb.)
Készségszinten elsajátítja az interneten való tájékozódást, az internethez csatlakozást (böngészést). Megismeri az internetes veszélyek elhárítását.
  • Elektronikus levelezés
    • Vírus- és SPAM szűrés + Reklámszűrés (ingyenes és fizetős szolgáltatások)
    • E-mailezés (e-mail cím készítés, regisztrálás, levelező programok beállításai)
Megtanulja az elektronikus levelezés technikáit. Képes lesz gyors és hatékony információ keresésre, illetve elektronikus kapcsolattartásra.

2. modul: Okos eszközök és eKözszolgáltatás

• Okos eszközök használata, funkciói
    • Wifi beállítása (alapbeállítások áttekintése)
    • Szinkronizálás asztali géppel
    • Levelezés beállítása, felhőtárhely beállítása
    • Google Play Áruház, Apple Store használata
    • Alkalmazások letöltése, telepítése (ingyenes és fizetős)
    • Naptár beállítása, tevékenységek rögzítése (szinkronizálás)
Elsajátítja az internethez csatlakozást, tájékozódást (böngészés). Megismeri az internetes veszélyek elhárítását. Képes lesz a képzés során használni az okoseszközét (okostelefon, tablet, stb.). Megtanulja az alkalmazások működtetését, beállítási lehetőségeket, vásárlást, fizetést, levelezést, kommunikációt. Megismeri a hang és video hívásra alkalmas szolgáltatásokat, ezek alapvető funkcióit.
  • Ügyfélkapu, eKözszolgáltatások és egyéb ügyek intézése online
    • Ügyfélkapu – magyarorszag.hu / e-személy, e-aláírás
    • Szolgáltatóknál elérhető online ügyintézés
    • Egyéb ügyek: pályázatfigyelő oldala, üdülési pályázatok
    • Álláskeresés interneten keresztül
    • Bankkártyás fizetés
    • Mobilbankolás
    • Szállásfoglalás, repjegy vásárlás, online bevásárlás (Tesco, Auchan, stb.)
    • Vásárlás a neten (és mindenféle regisztrációk)
    • Utazás (BKK, vasút, taxi)
    • Utazás (szálloda)
    • Színház, mozi, egyéb programok
Megtanul tájékozódni az elektronikus közigazgatás területein belül. A felmerült problémákkal kapcsolatosan tudni fogja, hogy az e-közigazgatás rendszerében melyik közszolgáltatási területre lehet szüksége. Készség szinten elsajátítja az ügyfélkapu rendszerrel kapcsolatos elméleti és gyakorlati ismereteket, amelyek segítségével képes lesz az ügyfélkapu segítségével a magyarorszag.hu portál használatára, onnan adatgyűjtésre és az ügysegéd alkalmazásával ügyek intézésére. Elsajátítja az egyéni adóbevallással, e-bankolással, ügyek intézésével kapcsolatos ismereteket.

3. modul: Multimédia és Szórakozás

• Képszerkesztés
    • Fotózás
    • Szinkronizálás (tartalmak, képek áttöltése)
    • Fotószerkesztés, filterek használata
Elsajátítja a képszerkesztéssel kapcsolatos gyakorlati alapismereteket, amelyek segítségével önállóan is képes lesz képek szerkesztésére, illetve azok világhálón való közzétételére.
  • Hanghívásra alkalmas alkalmazások és szórakozás
    • Közösségi oldalak és közösségi funkciók (Facebook, blog, chat stb.)
    • Skype, Viber, Whatsapp (snapchat), Instagram
    • Youtube, online TV vagy rádió, streaming szolgáltatások (pl.: Ustream)
A hang-és videóalapú szolgáltatások alapismereteit tanítjuk meg, melyek mindegyike képes szövegalapú kommunikációra is. Megtanulja a szórakoztató és hírközlő webhelyek használatát.

4. modul: Tematikus informatika

• Szövegszerkesztés
    • Hivatalos levél (Meghatalmazás, Kérelem, Kérvény, stb,)
    • Mintadokumentumok keresése, letöltése, átalakítása, személyre szabása
    • Könyv, jegyzet írásához használt, kiegészített képek, táblázatok beillesztése, formázása
Megtanulja a számítógépes szövegszerkesztéssel kapcsolatos gyakorlati ismereteket, amelyek segítségével képes lesz levelek, illetve egyéb dokumentumok létrehozására és szerkesztésére, a számítógép szövegszerkesztő funkcióinak hatékony alkalmazására.
  • Táblázatkezelés
    • Alapvető műveletek ismertetése
    • Mire használhatjuk otthon az Excelt (üzemanyagkalkuláció, nyaralás tervezés, bevétel-kiadás tervezése, nyilvántartása stb.)
    • Ehhez szükséges képletek, függvények, cellaműveletek ismertetése
    • Egyszerű formázási műveletek
Készségszinten elsajátítja a számítógépes táblázatkezeléssel kapcsolatos gyakorlati ismereteket, amelyek segítségével képes lesz táblázatok létrehozására és szerkesztésére, bennük műveletek elvégzésére, a számítógép táblázatkezelő funkcióinak hatékony alkalmazására.